czwartek, 26 września 2013

Rachunki są dlatego,
żeby je raczej płacić


Tańczący z rachunkami

rysunek ołówkiem 2011
Autor: Cezary Marek
Teraźniejszość to zazwyczaj granica między przyszłością i przeszłością. Potrafi też być rachunkiem za przeszłość. Nawet sobie czasem nie zdajemy sprawy jak ponosimy konsekwencje za decyzje podjęte w przeszłości. To tak jak rachunek za mieszkanie, który musimy płacić co miesiąc. Przez to, że zamieszkaliśmy
w danym lokalu wcześniej powoduje to ,że teraz gdy przyjdzie koniec miesiąca musimy zapłacić za to rachunek. I teraz szkopuł często pewnie polega na tym skąd wziąć na to pieniądze. Zatem jedni tańczą z rachunkami z radości, że je zapłacili,  a inni walczą z trudnym tematem płatności. Ciekaw jestem kiedy będzie  zarabianie pieniędzy  tak samo łatwe jak ich wydawanie. Może ktoś zna na to odpowiedź. Tylko nie mówcie mi, że rozwiązuje ten problem  zostanie politykiem, bo z pracą wiadomo jak u nas jest. Często praca u nas nie równa się pieniądze, a jeśli nawet to są to takie kwoty, że na wiele rzeczy nie starczają.

3 komentarze :

  1. Bardzo celne uwagi znalazły się w powyższym wpisie. Mam w sprawie rachunków podobne stanowisko, ale niestety próżno szukać udogodnień, bo jest ich jak na lekarstwo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wrażenie, że żyjemy w świecie gdzie toczy się odwieczna gra na zasadzie: kto jest czyim i większym dłużnikiem. Wygrywa ten, kto jest jak najmniejszym dłużnikiem kogoś i ma jak najwięcej swoich dłużników.

    OdpowiedzUsuń
  3. www.biurofinansowekk.com to biuro rachunkowe, z którego usług warto skorzystać w razie problemów z podatkami. Księgowe doradzą, jak cało wyjść z opresji!

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty